Vymazání cookies a přesměrování...

Využíváme soubory cookie ke zlepšení našich služeb a k sestavování anonymních analýz. Používáním tohoto webu s tímto vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Příbram

Adventní čas v Příbrami:
Měsíc listopad byl pro nás posledním měsícem, kterým končí i náš projekt „Začínáme po 50“. Byl to projekt perfektně připravený a díky našim zpětným vazbám od klientů  i velice prospěšný.
K 284. listopadu jsme ukončili poslední z našich klientů a popřáli jim hodně úspěchů při hledání zaměstnání. Nemám o naše poslední ovečky žádný strach jsou velice dobře připravení na novou práci, jen ještě zřejmě nenastal ten pravý čas.
A co náš projekt vlastně obsahoval? V 5 bězích jsme absolvovali vstupní modul, informační blok a rekvalifikace, kterých jsme měli v nabídce 18 druhů. Nejčastěji vybíranou rekvalifikací byl Pracovník v sociálních službách a hned po něm Účetnictví a Obsluha PC. Všechny rekvalifikace se klientům velmi líbily a byli s nimi spokojeni.
V každém běhu bylo 12 – 14 úspěšných absolventů,  se kterými jsme zhruba půl roku intenzivně pracovali a většina z nich našla i svá nová zaměstnání.
Jako koordinátorka bych chtěla na konci tohoto projektu říci: „Jsem ráda, že jsem u tohoto projektu mohla být a provádět všechny naše klienty jejich někdy svízelnými situacemi.  Projekt byl velice dobře připravený a pro naši cílovou skupinu, kterou byli klienti Úřadu práce byl ušitý přímo na míru.  Děkuji  Vám všem, že jsem měla to štěstí Vás potkat a moci sdílet s Vámi radosti i starosti, které život přináší.“
Chtěla bych také všem svým klientům poděkovat za jejich důvěru, ochotu a vůli se svým životem něco udělat. Bylo mi s Vámi všemi moc hezky a ráda se s Vámi budu setkávat i nadále.
Doufejme, že se podobný projekt objeví i v budoucím období, jelikož ohlasy našich klientů byli všechny pozitivní a stále volají noví a noví zájemci o tento projekt.
Za okres Příbram Vám krásné předvánoční dny přeje koordinátorka Monika Větrovská

ŘÍJEN
Podzim je tu a s ním i „téměř“ konec našeho projektu. Byla ukončena poslední rekvalifikace Účetnictví a naší klientce se na ní moc líbilo. Prý byla velmi náročná, ale určitě přínosná.  Klientka si tak trochu postěžovala, že informací bylo mnoho, někdy i domácích úkolů a učení v autobusu, ale díky tomu si osvěžila paměť a připomínalo jí to studijní léta.  Někdy omladí i taková rekvalifikace.
Všichni nyní vyhledávají zaměstnání, kde se jen dá, většinou i v jiném oboru než v kterém často pracovali dlouhá léta. Změna zaměstnání jim nevadí, většinou mají své životní cíle splněny a rádi by pracovali v klidu a v prostředí, které by je nestresovalo. Bohužel těchto zaměstnání je jako šafránu.
Většina klientů už má volnější pole z hlediska času, pokud už nepomáhá s hlídáním vnoučátek nebo vlastních rodičů a tak je pro ně časová flexibilita velkým bonusem.
Upřednostňujeme tento bonus i u zaměstnavatelů,  se kterými jednáme o možném zaměstnání.
Není to vždy jednoduché, ale doufejme, že se nám podaří zaměstnat, alespoň tolik klientů kolik z našich předešlých běhů.
Krásné podzimní dny Vám z Příbrami přeje koordinátorka Monika Větrovská

ZÁŘÍ v Příbrami
Školákům začala škola a v našem projektu začala poslední rekvalifikace a to Účetnictví. Této rekvalifikace se  z Příbrami zúčastnila jedna klientka a bude v ní pokračovat ještě do začátku října.
Na rekvalifikaci se jí moc líbí, i když je poměrně náročná, ale jak sama říká, je dobré probrat mozkové buňky.
Také se nám z našeho posledního běhu zaměstnala další klientka a z toho máme velkou radost, zejména u lidí nad 50 let je to velice zasloužený úspěch a samozřejmě i odměna za vytrvalost a velké úsilí.
Někdy se zdá, že situace už je beznadějná a nakonec zasáhne tak trochu i osud a zajímavou práci nahraje sám.
Ostatní klienti vyhledávají nová zaměstnání velice aktivně, ale  často se setkávají s výběrem mladších zaměstnanců což je velice demotivuje.
Proto se snažíme s nimi neustále pracovat a podporovat je v dalším vyhledávání  zaměstnání.
Doufejme, že se nám podaří zaměstnat ještě více klientů, než nám náš projekt definitivně skončí …..

Srpen - A máme konec prázdnin:
Ani jsme se nenadáli a máme znovu po prázdninách. Ale nezaháleli jsme ani v tomto období . V srpnu se nám zaměstnal opět jeden klient a i za to jsme rádi, jelikož byla z našich zkušeností takzvaná okurková sezóna a na pracovním trhu se nic moc nedělo.
Povzbuzením k naší další práci je i to, že se zaměstnal náš další klient. Ve skupině padesátníků je to poměrně složité a i další 2 klienti mají rozjednaná zaměstnání. Jedna klientka hned v začátku září nastoupí na rekvalifikaci Účetnictví a tím budeme mít rekvalifikace dokončené
Stále oslovujeme nové a nové zaměstnavatele a doufáme, že i ostatním pomůžeme najít zaměstnání.
V září se do hledání zaměstnání znovu obujeme a doufáme, že se začátkem školního roku a ukončením dovolených znovu objevíme nějaké to volné místečko.

Letní měsíce v Příbrami:ˇ
V červenci jezdila většina našich klientů na rekvalifikace do Prahy, měli krásné počasí, které lákalo na procházky a tak spojili příjemné s užitečným a rekvalifikace se jim moc líbily.
Praxe při rekvalifikaci Pracovník v sociálních službách absolvovali klienti v Příbrami a tak dojížděli jen prvních 14 dnů na teoretickou přípravu a po té už se snažili zaháčkovat na praxích v místě bydliště. Právě absolvování praxe může být  začátkem nového zaměstnání, vždyť kdy jindy má zaměstnavatel lepší možnost prověřit si nového zaměstnance.
Ač je ve většině firem spíše okurková sezóna a najít nové zaměstnání je přes prázdniny ještě méně pravděpodobné než během školního roku, právě v sociálních službách je tato možnost paradoxně vyšší. Hodně zaměstnanců čerpá dovolené a jelikož v sociálních službách není možné zúžit provoz nebo vyhlásit celozávodní dovolenou, bývá často po vyzkoušení našich klientů  nabídnuta alespoň brigáda na dobu čerpání dovolených.
Doufejme, že tedy nejenom klienti, kteří absolvovali rekvalifikaci Pracovník v sociálních službách, ale i všichni ostatní brzy najdou své nové zaměstnání.
Krásné letní dny přeje koordinátorka Monika Větrovská

Červen a poslední, 5. běh projektu „Začínáme po 50“  v Příbrami:
V červnu jsme zahájili poslední, tedy 5. běh projektu „Začínáme po 50“ v okrese Příbram. Do projektu nastoupilo 12 klientů.
Všichni nastupovali plni očekávání  a někteří možná i obav.
První den jsme se seznámili,  řekli si co nás v projektu  čeká a zjistili, že celá skupinka je velice komunikativní a že spolu budeme trávit několik dalších příjemných dnů.
Absolvovali jsme 4 dny mimina pro život, kde jsme si povídali o vztazích zaměstnavatelů a zaměstnanců, připravili jsme se na přijímací pohovor a všichni si vyhotovili životopis a motivační dopis.
Také k nám přijela lektorka na jeden den finanční gramotnosti paní Mirka Toupalová, která nás  seznámila se sestavením rodinného rozpočtu a samozřejmě i finančními produkty na které je třeba dávat si pozor a pozorně číst smlouvy které k nim podepisujeme.

Hned po té následoval týden Dovedností IT, které v Příbrami lektoroval pan Karel Balek . Za 7 pracovních dnů se všichni naučili co ten „počítací stroj“ vlastně obsahuje J, naučili se pracovat  a ukládat dokumenty v programech Word, Excel, naučili se zakládat a používat e-mail a internet.
Všichni hodnotili tuto aktivitu velice pozitivně a i nálada při ní byla příjemná a milá.

   
Uteklo to jako voda a nyní čeká 10 klientů nástup na rekvalifikace, někteří nastupují již 1. července a další budou následovat.
Doufám, že se všem bude na rekvalifikacích líbit a že pro ně budou mít rekvalifikace velký užitek.
Krásné prázdniny a letní pohodu přeje za okres Příbram koordinátorka Monika Větrovská.Květen
V měsíci květnu jsme v Příbrami udělali výběry do posledního, 5. běhu našeho projektu. Na informační schůzku, která se konala na ÚP v Příbrami se dostavilo 15 zájemců  a  z toho 13 se rozhodlo do projektu nastoupit. Jedna klientka se v zápětí zaměstnala, tak uvidíme kolik klientů  2. června nastoupí  do Úvodního modulu. 
Klienty nadchla zejména nabídka rekvalifikací, kterou mohou v rámci projektu absolvovat a neméně zajímavé pro ně byl i týden Dovedností IT, který se bude konat na konci června v naší učebně v Příbrami. Ocenili zejména konání v místě okresního střediska, jelikož někteří se do Prahy bojí jezdit, ale i s nimi určitě dojíždění na rekvalifikace zvládneme.
Pro klienty nad 50 let je i velice důležitou částí psaní životopisů, motivačních dopisů, které mnozí nikdy nepsali, jelikož řadu let pracovali u jednoho zaměstnavatele a nyní je pro ně situace velice svízelná. Neví jak se zaměstnavateli komunikovat, co mohou od zaměstnavatelů očekávat a zejména co,  a jak jim ze své pracovní kariéry nabízet. S tím vším si poradíme během prvních dnů v červnu a doufám, že tím pomůžeme naše klienty zbavit paniky z přijímacího pohovoru a spolu s doplněnými znalosti z oblasti IT a popř. rekvalifikací, zvýšíme jejich uplatnění na pracovním trhu.
Tak vzhůru do toho a půl je hotovo wink

Duben
V dubnu většina našich klientů dojížděla na rekvalifikace do Prahy, měli krásné počasí a tak někteří využili zbytek odpoledne k procházkám Prahou nebo k nákupům.
Účastníci RK – Obsluha osobního počítače a Účetnictví úspěšně dokončili a klienti dojíždějící na RK – Pracovník v sociálních službách budou skládat závěrečné zkoušky v prvních květnových dnech.
Všem se na rekvalifikacích líbilo a podle jejich slov, jsou velkým přínosem.
Také jsme uskutečnili výběry do posledního běhu našeho projektu. Na informační schůzku přišlo 35 uchazečů, ze kterých jsme vybrali 12 klientů, kteří se těší na vše nové, co jim projekt nabízí.  Zejména na bilanční diagnostiku a  rekvalifikace.
Ze 4. běhu se zaměstnaly 2 klientky, kterým přejeme aby se jim v novém zaměstnání líbilo a doufáme, že to bylo pomyslné prolomení ledu a nyní už bude situace na trhu práce jen a jen lepší.

Březen
Všichni naši klienti, kteří ještě v březnu dojížděli na rekvalifikace, úspěšně kurzy dokončili.
Všem se na rekvalifikacích líbilo a hodnotí je jako velice přínosné. Jeden klient má od 1. dubna přislíbené zaměstnání, tak doufejme, že tento příslib bude naplněn.
Všichni ostatní, kteří ještě zaměstnaní nejsou, vyhledávají na internetu a v tisku inzeráty, odpovídají na ně a docházejí na výběrová řízení. Často se však setkávají s překážkou ze strany zaměstnavatelů ohledně jejich věku.
Velice dobře nacházejí zaměstnání klienti po absolvované rekvalifikaci Pracovníka v sociálních službách. Doufejme, že se tato skutečnost naplní i u dvou klientů, kteří rekvalifikaci absolvovali nyní.
Dále se setkáváme při individuálních pohovorech, konzultujeme zasílané životopisy a motivační dopisy, připravujeme se individuálně na pracovní pohovory.
Doufejme, že jarní měsíce přinesou i nové pracovní příležitosti pro lidičky po padesátce, kteří mohou nabídnout velmi mnoho pracovních zkušeností a svou flexibilitou předčí i mladší ročníky.

Únor ve znamení rekvalifikací:
V měsíci únoru všichni klienti, kteří si vybrali rekvalifikace, nastoupili a někteří rekvalifikace i dokončili.
4 klienti nastoupili a úspěšně dokončili RK Obsluha PC, na které byli velice spokojeni.
2 klienti nastoupili na RK Účetnictví,  2 na RK Pracovník v sociálních službách, 1 na RK VZV a 1 na  RK Strážný, kterou také zdárně dokončil.
1 klient se nám zaměstnal, tudíž  do rekvalifikačního kurzu nakonec nenastoupil, ale je ve svém novém zaměstnání spokojen a to je to nejdůležitější.
Rekvalifikace , které nám pokračují do měsíce března, jsou podle ohlasů klientů velice přínosné  a jelikož nám letos počasí nechystá žádné překážky, dobře se jim na rekvalifikace dojíždí.

Začátek roku v Příbrami:
V lednu jsme zahájili již 4. běh našeho projektu, do kterého nastoupilo 12 nových klientů.
Po absolvování Úvodního modulu, kde se skupinka seznámila a v malém počtu se rychle našla nová přátelství, která většinou přetrvávají nejen po dobu trvání kurzu. Klienty aktivita velice bavila. Povídali jsme si, dozvěděli jsme se navzájem spoustu nového a i pro nás jako koordinátory byl takto strávený čas velkým přínosem.
Všichni se také rozhodli absolvovat aktivitu Dovednosti IT, což nás velice potěšilo, protože někteří klienti neměli s počítačem žádné zkušenosti a vítali tuto možnost.
 
   
Úvodní modul
 
Nyní na všechny, kteří si vybrali některou z rekvalifikací  čeká nástup. Většina z nich absolvuje vše již do konce února a  bude tak od března  připravena na nástup do svých nových zaměstnání.
 A co si naši klienti vybrali?
4 klienti nastoupí na RK – Obsluha PC, 2 na RK – Obsluha elektrických a motorových vozíků, 2 na RK – Účetnictví s využitím výpočetní techniky, 2 na RK – Pracovník v sociálních službách a 1 klient nastoupí na RK – Strážný. Doufejme, že se všem bude na rekvalifikacích líbit a že jim budou přínosem.
 
Na konci ledna jsme také ukončili klienty ze 3. běhu, které se bohužel nepodařilo zaměstnat a vrátili jsme je zpět do péče ÚP.
 

Prosinec:
6. prosince jsme měli na KóP ÚP v Příbrami další výběry do již 4. běhu našeho projektu. Výběru se zúčastnilo 30 potenciálních zájemců ze kterých jsme vytvořili skupinku 14 se kterými se budeme scházet po Novém roce.
Klienty nejvíce zajímali druhy rekvalifikací, způsob kontaktu se zaměstnavateli a v neposlední řadě i možnost zúčastnit se dovedností IT přímo na naší učebně v Příbrami.
S našimi současnými klienty jsme stále v kontaktu, avšak bohužel vzhledem k svátkům, je jejich zaměstnávání ještě těžší než kdy jindy.
Doufejme, že v lednu se situace zlepší a i ostatní najdou svá nová zaměstnání.
Krásný vstup do nového roku Vám přeje koordinátorka Monika Větrovská

Listopad:
V listopadu se podařilo zaměstnat další 2 klienty z našeho projektu, což je nyní v době předvánoční velký úspěch.
Jedné klientce při hledání nového zaměstnání velice pomohla rekvalifikace Pracovníka v sociálních službách, jelikož ji posunula do úplně jiného oboru, než v kterém původně pracovala. V novém oboru je velice spokojená, má pocit, že může lidem pomoci v jejich těžké situaci a práce ji naplňuje.
Tato situace se nám již po několikáté opakuje, jelikož zaměstnání v administrativní oblasti je stále méně a věk lidí se prodlužuje. Klienti tedy vidí svůj potenciál, v sociální oblasti a díky svým životním i pracovním zkušenostem, raději změní svůj původní obor, než aby byli bez zaměstnání.
Další 2 klienti mají rozjednaná zaměstnání s možným nástupem od ledna 2014, doufejme, že tato zaměstnání vyjdou a prokážeme, že zaměstnanci nad 50 let mají firmám co nabídnout.
Krásný předvánoční čas vám přeje koordinátorka Monika Větrovská

Říjen:
Všichni zdárně dokončili rekvalifikace a byli na nich spokojeni laugh
Nyní vyhledávají vhodná zaměstnání. Stále znovu a znovu rozesílají své životopisy a snaží se uspět na přijímacích pohovorech.
Je to však velice psychicky náročné, jelikož se stále opakuje  stará záležitost jste staří, pro náš mladý kolektiv.
Nevím čím to je, že se nyní vůbec neuznává kvalita  a zkušenosti zaměstnanců přes padesát let, vždyť jsou to právě oni, kteří již nemají malé děti, nepotřebují hlídání v době nemoci a jsou flexibilní.
Odpovídají přesně na kritéria v inzerátech a stále jsou na okraji výběrových řízení.
Setkáváme se s tím každý den, při každém pohovoru, při každém telefonátu do firem. Bohužel je to tak a musíme se s tím spolu s našimi klienty poprat. A tak to nevzdáváme, a s myšlenkou, že každý se přece musí nakonec zaměstnat stále neúnavně nastupujeme do boje o pracovní místa.
 
Ihned po dokončení rekvalifikace se nám zaměstnal jeden klient a další 2 mají brigádu, za což jsem hrozně ráda, ale nic to nemění na situaci, kterou špatně snášejí obzvláště oni, kteří by měli být na vrcholu své pracovní kariéry, finančního ohodnocení a proplouvat na vlnách vidiny zaslouženého odpočinku.
 
Situace je vážná, nikoli však zoufalá, snažíme se psychicky podporovat své klienty  a dodávat jim sílu do dalšího boje na trhu práce a doufáme, že do Vánoc budou všichni zaměstnaní.
Z Příbrami koordinátorka Monika

Září ve znamení rekvalifikací:
Děti začaly chodit do škol a naši klienti na rekvalifikace wink
4 klienti úspěšně absolvovali RK Obsluha osobního počítače, 2 RK Strážný, 1 Tvorba www stránek a 2 klientky dojíždějí na RK Pracovník v sociálních službách, kde nyní vykonávají povinou praxi a na začátku měsíce října budou skládat zkoušky.
Všem se na rekvalifikacích moc líbilo a byli s jejich obsahem velice spokojeni.
 S klienty se nyní setkáváme při individuálních pohovorech, kde probíráme momentální situaci , možnosti nového zaměstnání  a snažíme se najít vhodnou pracovní pozici pro každého z nich.
Doufejme, že se nám podaří v krátkém čase nová zaměstnání najít a využít tak získané rekvalifikace.

Srpen 2013
V srpnu se nás prázdniny moc netýkaly, jelikož jsme rozjeli již 3. běh našeho projektu. Od začátku srpna jsme s novou skupinkou klientů prošli aktivity Úvodní modul, Finanční gramotnost a Dovednosti IT.
Všem se aktivity líbily a rozhodovali se, na kterou z rekvalifikací nastoupí.  Z 12 klientů se rozhodlo 10 rekvalifikaci nastoupit.  11 klientů absolvovalo aktivitu s názvem Dovednosti IT u nás v Příbrami.
2 klientky si vybrali RK Pracovník v sociálních službách, 2 klienti RK Strážný, 5 RK Obsluha PC a 1 klient RK Pracovník grafického studia.

  
Aktivita Úvodní modul                                                           Aktivita Dovednosti IT

Všechny naše rekvalifikace budou začínat již začátkem měsíce září a tak rychle dokončit vše rozjednané a hurá do Prahy.
V srpnu jsme také ukončili 2. běh projektu a zbylým účastníkům popřáli mnoho štěstí a hlavně brzký nástup do nových zaměstnání.

Horký červenec v Příbrami:
Tak jsme se těšili na léto a teď si ho užíváme plnými doušky. V Příbrami ať je horko či mráz stále hledáme zaměstnání i když teď je to těžší o dovolené a parna, která sužují zřejmě i personalisty, kteří nám ani neodpovídají na rozeslané e-maily.
Všichni klienti se stále snaží po dokončených rekvalifikacích najít nové zaměstnání, ale letní měsíce tomu moc nepřejí.
 
Ale my dále pokračujeme s naším projektem a máme za sebou výběry do dalšího, již 3. běhu. Výběrů na konci června se na ÚP zúčastnilo 21 zájemců, kteří o projekt projevili zájem. Z těchto klientů naplníme třídu 12 – 14 nových klientů  a  od  začátku srpna,  budeme  společně docházet na aktivity do naší kanceláře v Příbrami.
Už se na nové tváře moc těším a nám všem přeji krásné léto.

ČERVEN 2013
V měsíci červnu se zaměstnal další klient a  2 klienti mají rozjednaná zaměstnání.
26. června proběhla informační schůzka na KoP ÚP v Příbrami, na které se sešlo 20 nových zájemců o vstup do dalšího běhu projektu, který začíná v srpnu. Po krátkém seznámení s projektem a vyplnění stručného dotazníku, asi nejvíce zájmu vzbudily rekvalifikace. Zájemci byli zvídaví a všichni o projekt projevili zájem.
Další běh začne začátkem srpna povinnými aktivitami na naší učebně v Příbrami, dále týdnem dovedností IT a začátkem září nastoupí klienti vybrané rekvalifikace, které proběhnou v Praze. Klientům bude na aktivity i rekvalifikace propláceno jízdné a na všechny aktivity, které budou delší než 5 hodin, budou dostávat i stravenku v hodnotě 30 Kč.
Myslím,  že se mají na co těšit a i na informační schůzce byl znát jejich velký zájem o projekt.
Všem našim klientům přeji krásné prožití prázdnin , hodně sluníčka a hlavně nová zaměstnání smiley
Koordinátorka Monika Větrovská

KVĚTEN 2013
A máme za sebou úspěšně rekvalifikace…….
Všichni, klienti, kteří nastoupili do rekvalifikací  úspěšně dokončili.  Ale co hlavně, byli velmi spokojení s jejich průběhem, a dokonce to vypadá, že díky právě  dokončeným rekvalifikacím budou 2 klienti zaměstnaní od měsíce června.  Nerada bych to ještě zakřikla, tak raději počkám s podrobnostmi do dalšího měsíce…..
 
 Rekvalifikace Pracovník grafického studia
 
A nezahálíme ani po dokončení rekvalifikací. Spolu s klienty vyhledáváme vhodná zaměstnání, rozesíláme Životopisy i Motivační dopisy a to by v tom byl čert, abychom tu pomyslnou bránu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem neprorazili.
 
Vytvořili jsme spolu se zaměstnavatelem, příbramskou firmou Sebo Group, s.r.o. nově vytvořené dotované zaměstnání pro pana Stanislava, který v této firmě nastupuje od 1. 6. 2013 jako údržbář a už se do nové práce moc těší.
V některém dalším měsíci, se za ním samozřejmě zastavíme, abychom se podívali,  jak se mu v novém zaměstnání daří a jak je spokojen  zaměstnavatel.

Z Příbrami koordinátorka Monika Větrovská

DUBEN 2013

V dubnu, za krásného slunečného počasí naši klienti vyrazili do Prahy na různé druhy rekvalifikací. Jedna klientka absolvovala na rekvalifikaci Florista a byla velice spokojená. Domů si vozila nejrůznější krásné vazby květin, které na rekvalifikaci sama vytvořila a musím říct, že jsem jí tak trochu záviděla, tu její šikovnost, se kterou myslím, velice brzy najde zaměstnání, ve kterém se jí bude líbit.
Jedna klientka dojíždí na rekvalifikaci Podnikání, 2 klienti na rekvalifikaci PC, 2 klientky na rekvalifikaci Účetnictví a 2 klienti na rekvalifikaci Pracovníka grafického studia.
Všichni zmiňovaní jsou spokojení a na rekvalifikacích se jim líbí.
V dubnu jsme vytvářeli spolu se zaměstnavatelem i nově vytvořené dotované místo, kam by od 1. 6. 2013 měl nastoupit po dokončení rekvalifikace PC  pan Stanislav.
Některé rekvalifikace se nám protáhnou až do měsíce května. O jejich průběhu vám napíši znovu za měsíc.

Krásné jaro všem přeje koordinátorka Monika


Březen v Příbrami:
Jaro se v březnu, alespoň u nás v Příbrami jaksi nedostavilo, ale dostavili se noví klienti do našeho projektu „Začínáme po 50“.
Nastoupilo  11 klientů a začali jsme Úvodním blokem, jehož součástí bylo Minimum pro život, Bilanční diagnostika a Finanční gramotnost, kterou u nás lektorovala paní Toupalová.


V rámci Úvodního bloku si klienti sestavili svá CV, Motivační dopisy, oživili si pracovně právní vztahy zaměstnanců a zaměstnavatelů a nedílnou součástí byla i trocha o živnostenském podnikání. Při Bilanční diagnostice  se dověděli, na jakou profesi by se svým tipem hodili a zkusili si několik psychologických testů. Někteří byli překvapeni při vyhodnocování testů, ale nakonec uznali, že je v nich pravda o nich samých.
O jarních prázdninách měli všichni volno a hned po oddechu jsme začali Dovednosti IT, které trvaly celý týden. Stihli jsme Word, Excel, Outlook a internetovou poštu.  Pro některé bylo seznámení s počítačem úplně nové i s trochou obav, které se však záhy rozplynuly. Jiní rozšířili své obzory za pouhou uživatelskou znalost a dostali pod kůži kde jakou fintu. Někteří z klientů budou dále pokračovat v rekvalifikaci IT  a tím prohloubí zde získané dovednosti ještě dále.

V dubnu většinu klientů čeká nástup na rekvalifikační kurzy, které si vybrali.  A o tom jak se jim na rekvalifikacích  líbilo si povíme příště……

Mrazivý  únor
 
V našem projektu „Začínáme po 50“ pomalu, ale jistě vstupujeme do posledního měsíce účasti klientů 1. běhu.
Z  12. klientů máme už jen 5 účastníků a doufáme, že i ti se nám do konce měsíce března zaměstnají.
Vydala jsem se na návštěvu dalšího dotovaného místa a jsem ráda, že se klientům na dotovaných místech líbí a jsou spokojení.

Pan Florián je zaměstnaný v tiskárně ve f. Periskop Příbram. Pan Švec u gravírky, rovněž ve f. Periskop Příbram.

 
Mrazivý leden v Příbrami
Jelikož 6 klientů nastoupilo od 1. prosince na nově vytvořená dotovaná místa,  zbylých 6 začalo znovu aktivně rozesílat své životopisy a jedna klientka v lednu nastoupila do svého nového zaměstnání.
Zbylo nás tedy už jen pět  wink
Byla jsem se tedy podívat za našimi bývalými klientkami na jejich nových pracovištích.
Za paní Martou Dlouhou jsem se byla podívat v Mateřské škole v Čenkově,  paní Dlouhá nastoupila jako školnice, stará se o zahradu, pomáhá paní učitelkám i se vším ostatním co je potřeba. Děti jí mají moc rády, když jsem se za ní byla podívat, zrovna bylo po návštěvě sv. Lucie a děti paní Martičku, jak jí říkají, ani nepoznaly. V převleku sv. Lucie byla opravdu moc přesvědčivá.
  paní Dlouhá v MŠ Čenkov
Když už jsem se vydala směrem na Jince, zajela jsem se podívat i za paní Beranovou, která nastoupila  do Městyse Jince, zastihla jsem jí v kanceláři u paní Mirky Tiché při zaškolování.
   paní Beranová s paní Tichou v Městysu Jince
Obě klientky jsou na svých nových místech velice spokojené a neméně spokojení jsou i jejich noví zaměstnavatelé.

prosinec 2012
Prosinec jsme v Příbrami měli ve znamení nově vytvořených dotovaných míst. 6 klientů nastoupilo do svých nových zaměstnání od 1. prosince  a tak budou mít určitě veselejší a spokojenější Vánoce.
Nově vytvořené dotované místo vytvořila  Farní charita Příbram, Městys Jince, Mateřská škola Čenkov, Textil  Skotnicová Rožmitál a dokonce 2 vytvořil Periskop Příbram.
Klienti jsou velmi spokojení a musím říct, že zaměstnavatelé také, což mne velmi těší.
    Paní Dáša Flachsová ve svém zaměstnání, ve Farní charitě Příbram.
2 klienti absolvovali rekvalifikaci PC v Praze.  Na rekvalifikaci se jim velmi líbilo, moc si chválili své lektory a mnoho nového se naučili. Doufejme, že jim absolvovaná rekvalifikace bude užitkem při jejich dalším hledání zaměstnání.
Všem zaměstnaným klientům přeji v jejich nových zaměstnáních hodně spokojenosti! heart

Listopad ve znamení rekvalifikací
V měsíci listopadu  nastoupili 3 z našich klientů na rekvalifikační kurz, který ještě v tomto měsíci dokončí. 2 klientky nastoupily na RK Pracovník sociální péče a jeden klient na Pracovníka grafického studia.
Na rekvalifikacích se jim velice líbí a o to více, že klientky z RK Pracovník sociální péče již svou praxi vykonávaly ve svém budoucím zaměstnání.
A tím se dostávám k našemu největšímu úspěchu, 6 z našich 12 klientů od 1. prosince nastupuje na nově vytvořená pracovní místa a 1 klientka nastoupí od měsíce ledna.
Myslím, že je to velice dobrý výsledek a přeji všem našim zaměstnaným klientům, aby se jim v jejich novém zaměstnání líbilo.
Ani s ostatními klienty samozřejmě naše práce nekončí, 2 klienti nastoupí od prosince na rekvalifikační kurz PC a s ostatními samozřejmě stále vyhledáváme vhodná zaměstnání.
S přáním krásného adventního času,Monika Větrovská

ŘÍJEN 2012 - Začínáme 1. běh
V říjnu začala firma MAVO, s. r. o. realizovat v Příbrami a celém středočeském kraji projekt „Začínáme po  50“. Tento projekt je zaměřen na lidi, kteří jsou evidováni na úřadech práce a je jim více než 50 let.
V Příbrami jsme zahájili 13. září výběry do 1. běhu tohoto projektu. Na KoP ÚP v Příbrami nás  přivítala paní Bc. Marcela Sopková, která uvedla mě jako koordinátorku projektu pro okres Příbram a budoucí klienty, kterých se sešlo rovných 20. Bohužel jsme mohli přijmout do 1. běhu  jen 12 z nich a tak přišel na řadu výběr a podpisy dohod. Ostatní nezařazení budou mít znovu šanci vstoupit do dalšího běhu tohoto projektu.
1.října  jsme začali informačním dnem v kanceláři příbramského okresního střediska v Mariánském údolí 126. Nálada byla příjemná a my se pomalu seznamovali s tím, co nás čeká.  A nebylo toho vůbec málo. Měli jsme před sebou 4 dny informačního bloku, ve kterém jsme si řekli něco o právu, živnostenském zákonu, osobnostním rozvoji a také jsme se otestovali v rámci bilanční diagnostiky. Nemalou částí bylo také sestavení profesního životopisu a motivačního dopisu.

Jeden den jsme měli s paní lektorkou Miroslavou Toupalovou  finanční gramotnost, kde jsme si řekli, jak plánovat rodinný rozpočet a hlavně jak nenaletět různým nebankovním půjčkám.  I když našim klientům, není tato problematika vůbec cizí, a jejich rodinný rozpočet už je léty prověřený, byla tato aktivita velmi kladně hodnocena a paní lektorka také.
Od 22. 10. jsme začali týden dovedností IT s panem lektorem Janem Novotným, který klienty příjemnou formou seznámil se základy obsluhy PC a jeho programy, jako je Word, Excel, Internet a samozřejmě s odesíláním a přijímáním pošty a vše s tím souvisejícím. Někteří měli v začátku kurzu s počítačem jen minimální zkušenosti a jejich strach byl maximální, ale vše bylo brzy překonáno a tento týden byl pro všechny velkým přínosem.Ale nezaháleli jsme ani s vyhledáváním zaměstnání, po sestavení individuálních plánů, většina klientů obešla několik domluvených pohovorů a  7 klientů má přislíbeno zaměstnání. Někteří ještě čekají na rekvalifikace a po jejich dokončení nastoupí.
Rekvalifikace jsou na řadě nyní, klienti, kteří budou chtít nastoupit do některé z vybraných rekvalifikací, nyní čekají podpisy dohod a v následujícím měsíci i jejich realizace.
Jsem moc ráda, že jsem poznala tuhle příjemnou skupinu  lidiček, kteří neztrácí naději a dokáží podpořit jeden druhého, jsou milí, vstřícní a velice pracovití. Věřím, že se nám společně podaří najít pro všechny vhodné zaměstnání, které by je naplňovalo a znovu jim dodalo síly, kterou v sobě mají.
Krásné podzimní dny Vám všem přeje koordinátorka projektu „Začínáme po 50“
Monika Větrovská

/zacinamepo50/presmeruj/slider?i=18