Vymazání cookies a přesměrování...

Využíváme soubory cookie ke zlepšení našich služeb a k sestavování anonymních analýz. Používáním tohoto webu s tímto vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Kladno

Listopad 2014
Ještě pár dní a budeme mít  Advent. Tak nám to společně  všechno strašně rychle uteklo a máme tady konec  5. běhu, a tím i celého projektu „Začínáme po 50“.
Celý projekt byl vyhodnocen na Krajské konferenci regionálního individuálního projektu“ Začínáme po 50.“ , která proběhla 26.11. 2014 v hotelu Fortuna v Praze. Bylo shledáno, že všechny monitorovací  indikátory byly splněny,  což nás opravdu těší. Tímto se s celým projektem loučíme a těšíme se na další obdobnou práci v dalších projektech.
Simona a Romana

Říjen
V tomto krásně barevném podzimním měsíci , který je již předposledním měsícem celého projektu,  ukončila jedna  klientka  poslední rekvalifikaci – účetnictví, a to úspěšně.  Rekvalifikaci si  moc chválila,  a tak doufáme, že i díky ní získá více příležitostí k nalezení vhodného pracovního  místa, které by splňovalo její představy a očekávání. Moc jí držíme palce!
Dále se nám v tomto běhu zaměstnaly dvě klientky. První získala zaměstnání ve firmě OVUS Slaný , kde pracuje jako dělnice ve výrobě. Dle sdělení klientky je práce dosti  fyzicky náročná ale den ode dne se její fyzička zlepšuje a práce jí jde od ruky. Druhá klientka je zaměstnána ve firmě Vlastimil Zbihlej – výroba kuchyní a nábytku , jako asistentka výroby a obchodu. I ona je ve svém novém zaměstnání spokojená, rychle se zapracovala a začlenila do kolektivu firmy.
Další dva klienti mají  zatím příslib práce, a to od prosince 2014 a ledna 2015. Budeme jim držet palce, aby jim vše vyšlo.
Za Kladno Simona Čiháková KOO a Romana Hrdličková IP.

 Klienti posílají poradci CV a společně je pak konzultujeme a vylepšujeme...

Vzpomínka na bývalou lektorku Úvodního modulu Zuzku Královou, která nyní pracuje na Úřadu práce Kladno v oddělení rekvalifikací a projektů.
                                             Září na kladenském okrese
V měsíci září nastoupily 2 klientky na rekvalifikace. První nastoupila již 4. 9. 2014 na rekvalifikaci Účetnictví. Bude trvat až do 8. 10. 2014. Tato rekvalifikace je vhodná pro klienty, kteří již s účetnictvím přišli do styku a potřebují znalosti sjednotit, obnovit nebo zaktualizovat. Pro klienty, kteří nikdy s tímto oborem do kontaktu nepřišli je těžká a náročná. Prostě za 4,5 týdne se nelze účetnictví naučit.
Druhá klientka nastoupila na rekvalifikaci Pracovník grafického studia od 8. 9. 14 a trvala do 23. 9. 14. Klientce se na rekvalifikaci líbilo, byla pro ni přiměřeně náročná a nakonec ji završila úspěšným složením závěrečné zkoušky. Toto jsou poslední 2 rekvalifikace, které se v tomto běhu i celém projektu uskutečňují. Celý projekt se završí ke 28.11.14.
Ostatní klienti si vyhledávají pracovní místa, chodí na pohovory. Také individuální poradkyně pro klienty místa vyhledává a posílá jim informace.
     

Při aktovitách, v učebně.

Lenka Králová a Romana Hrdličková za kladenský okres

Srpen na okrese Kladno.
V tomto měsíci se povedlo řádně závěrečnou zkouškou dokončit rekvalifikaci Pracovník v sociálních službách 3 klientům. Jednomu z nich se přihodila nestandardní situace, kdy náhle přišel o možnost bydlení na Kladně, musel se tedy rychle přestěhovat do jiného kraje, kde měl možnost ubytování. V té době měl rozchozenou rekvalifikaci. Rekvalifikačnímu středisku se podařilo promptně zareagovat a poskytnout klientovi kontakt na poskytovatele soc. služeb nedaleko jeho nového bydliště a on si mohl dodělat praxi a tím byl i připuštěn k závěrečným zkouškám, které absolvoval. Další 4 klienti skončili rekvalifikaci Obsluha el. a motorového vozíku a obdrželi osvědčení.
Všichni klienti nás řádně navštěvují, min.1x v měsíci a probíráme spolu pracovní inzeráty, způsob a množství kontaktovaných zaměstnavatelů.
V tomto běhu se zatím žádný z klientů nezaměstnal, věříme, že teď už je téměř po dovolených a pracovní rok se opět rozjede naplno a tím se zvýší také šance našich klientů na získání zaměstnání.
Lenka Králová a Romana Hrdličková, koordinátor a individuální poradce projektu

Červenec 2014
Tento měsíc se odehrál ve jménu výměny zaměstnanců přímo u nás v okresním středisku. Zuzana Králová pracuje od 1. 7. 14 na Úřadě práce Kladno v referátu rekvalifikací a místo ní nastoupila Romana Hrdličková, která má letité zkušenosti s lektorováním, vedením týmu a prací s lidmi. Věřím, že se jí práce u nás bude líbit.


   Paní Hrdličková        A začalo pálit sluníčko
5. běh projektu je v plném proudu. Po té co klienti absolvovali povinné aktivity a Základy PC dovedností u nás na Kladně, „vyslaly“ jsme tento měsíc některé klienty na rekvalifikace do Prahy. Pracovníka v soc. službách navštěvují 3 klienti, kteří v tomto měsíci dochází v rámci rekvalifikace i na povinnou praxi. Vyvolili si Zahradu Kladno a Metu Kladno. Práce s klienty je uspokojuje a dává jim představu, v čem tato práce spočívá. Rekvalifikaci také dokončila klientka, která navštěvovala Obsluhu osobního počítače, ukončila zdárně závěrečnou zkouškou a stala se vlastníkem certifikátu. Jako poslední v tomto měsíci nastoupili 4 pánové na Obsluhu VZV.
Za kladenský okres Lenka Králová a Romana Hrdličková.

Červen s projektem ‚Začínáme po 50‘
5. Běh: Od 2. 6. 2014 se rozběhl 5. a poslední běh projektu. Nastoupilo 6 žen a 6 mužů. Během měsíce června prošli aktivitami Vstupní modul, Osobnostní rozvoj, Finanční gramotnost a Počítačové dovednosti. Nejdůležitější aktivitou byl Osobnostní rozvoj v rámci, kterého se dozvěděli na co si dát pozor u přijímacího pohovoru, napsali si vzorový životopis a motivační dopis, prošli krátkým psychologickým blokem, kde se zamysleli nad svými pracovními kvalitami a jakou rekvalifikaci si zvolit. Nakonec si vyslechli základní informace z oblasti pracovního práva a zákonů o soc. zabezpečení.
V druhé polovině měsíce se 7 z nich zakouslo do Základů počítačových dovedností a pod vedením lektora p. Uchytila se vzdělávají v tomto oboru. Seznámili se se základy Wordu, Excelu a hledání na Internetu.
Všichni klienti si vybrali rekvalifikace: 3x Pracovníka v soc. službách, 1x Obsluha PC, 1x Pracovník grafického studia, 3 x Účetnictví a 4x Obsluhu el. a motorového vozíku. První nastupují už od 1. 7. 14.
Ze 4. Běhu: Další klienti absolvovali přijímací pohovory. Bývalý klient projektu, který se zaměstnal v kladenské firmě, dal šanci klientům dalších běhů se zaměstnat u nich ve společnosti. Klientka, která má znalosti cizích jazyků, absolvovala přijímací pohovor v zahraničí a chystá se nastoupit do práce do Německa.
      
Na Osobnostním rozvoji                                     Při nácviku přijímacího pohovoru

Zdravíme, Lenka Králová a Zuzana Králová

Květen 2014
Ze 4. běhu se v tomto měsíci podařilo zaměstnat 2 klientům. Muž pracuje na letišti jako pracovník úklidu a žena nastoupila na Kladně jako pracovník v sociálních službách. Další klient má příslib zaměstnání jako strážný od 1. 7. 14.
Víme také, že další klienti se účastní výběrových řízení na vedoucí pozice.
20. 5. 2014 se konala informační schůzka pro zájemce o vstup do 5. běhu projektu. Sešli jsme se v zasedačce kladenského úřadu práce. Na schůzku bylo pozváno 17 klientů, z toho 5 do projektu již vstoupilo. 28. 5. 2014 se koná další setkání zájemců o vstup do projektu.


Zdravíme z Kladna, Lenka Králová, individuální poradce projektu a Zuzana Králová, koordinátor projektu.

APRÍL – DUBEN 2014
 
 
Tohle ale apríl není, to je náš známý projekt „Začínáme po 50“.
Je duben a klienti (ale i my ostatní) mají nevyšší čas se pořádně rozpohybovat.
 
Pan Antonín, který byl bez RK, má již přislíbené místo jako vrátný v učilišti v jedné z kladenských čtvrtí.  Na zaučení bude mít dostatek času, protože bude nastupovat na začátku prázdnin a to v učilišti není tak velký provoz (areál učiliště zajišťuje i jiné aktivity).
Paní Jana se zaměstnala jako „Referentka marketingu“ u zaměstnavatele na Praze 3. Za plného tempa se seznamuje se svým novým pracovním okolím, ale podle jejích slov, a to je důležité, se jí v práci líbí a je spokojena.
Pan Martin se také již zaměstnal, ale jak přiznává, bude hledat dál. Rád by našel práci odpovídající jeho vzdělání a zkušenostem. To není myšleno, že by se snad chtěl vyvyšovat, ale přece jen práce u pásu není úplně „to pravé“.
Jeho „kolegyně“ z RK paní Lída, by ráda využila znalosti a dovednosti z RK, jenže člověk míní, osud mění. Paní Lída se už čtvrtý týden potýká asi s nějakou virózou (lékaři pořádně sami nevědí a tak zkouší jiné a jiné léky), vůbec se necítí dobře, bolí ji v krku, je zesláblá, malátná a teplotami, a tak na hledání práce momentálně nemá vůbec chuť.
Pan Jiří je od konce měsíce zaměstnán na letišti v Praze. Má radost, že našel práci a my s ním.
Paní Katka je po operaci očí a má ještě nařízen klid (nesmí nic zvedat, nesmí se předklánět), a proto momentálně práci nehledá. Říká, že by si připadala hloupě, kdyby se měla „vymlouvat“ co ještě nesmí dělat.
Paní Dáša má již dva měsíce rozbitý PC a tak je pro ni odpovídání na inzerci složitější. Poslat životopis poštou paní Dáše bere trochu šance, neboť je to zdlouhavé. Nevzdává se a je pozitivní a plná elánu.
Paní Bea by ráda pracovala v sociálních službách. Oslovila Dům s pečovatelskou službou v Unhošti a v Horním Bezděkově a momentálně čeká, až se uvolní pracovní místo. V jejím případě je problém s dopravou, neboť bydlí na polosamotě a nemá řidičský průkaz. Je tudíž závislá na autobusové dopravě, která v jejím případě není úplně ideální.
Na konec jsem si nechala tři chlapíky s VZV.
Tady máme trochu „problém“. Jak se ukázalo, pan Petr, který působí sebevědomě, tak je v jádru plachý a stydlivý ve vztahu k lidem. Pan Miloslav (to jsme ale věděli od začátku) má problém s orientací ve společnosti, problém pochopit nároky a požadavky zaměstnavatelů. Doporučili jsme mu, aby se spíše obrátil na magistrát a pokusil se s nimi domluvit na „veřejně prospěšné práce“. Mrzelo by nás, kdyby na jeho osobě někdo parazitoval, protože je to slušný člověk.
Poslední kdo nám zbývá, je pan Petr 2, který momentálně na tom není psychicky nejlépe a nachází se ve stádiu, kdy je skeptický a apatický a odmítá jakoukoli pomoc. My ho ale neopustíme a pomůžeme mu překlenout jeho dočasně složité období. Není vždy posvícení.
Klientka na praxi v rámci rekvalifikace Pracovník v sociáolních službách Klientka odchází pracovat na pozici Referent marketingu.

 
Z Kladna zdraví Králová + Králová

Tak a máme tady „Josefa“ - Březen 2014
 
Je březen, jaro, už i to kalendářní je tady, ale u nás vše jede stále na plné obrátky.  Naši klienti 4. běhu projektu „Začínáme po 50“ mají již všichni po rekvalifikacích.
V minulém příspěvku jsme si řekli, že jeden klient se na RK vůbec nepřihlásil a to ze zdravotních důvodů. Sedm lidiček absolvovalo úspěšně do konce měsíce února a tři klienti navštěvovali rekvalifikaci „Pracovník v sociálních službách“ a jak už víme, ta vždy přesahuje do dalšího měsíce. Paní Jana a paní Beata úspěšně dokončily tuto RK závěrečnou zkouškou. Pan Jiří, který původně také chtěl tuto RK, a potom pracovat v sociálních službách bohužel z důvodu nemoci na tuto RK nemohl vůbec nastoupit.  Je to škoda nejen pro něho, ale i pro pečovatelské zařízení, protože mužská síla se vždy hodí.
Než ale jmenované dvě dámy mohly k závěrečné zkoušce, musely absolvovat předepsaný počet hodin praxe na jimi vybraném pracovišti. Tam jsme se my za nimi byly podívat, ujistit se, zda je vše v pořádku a zda je vykonávaná praxe pro ně přínosem v jejich dalším profesním životě. ANO, je a všechno bylo v pořádku.
Paní Jana vykonávala praxi v Sociálním zařízení „Zahrada Kladno“, které se specializuje na osoby s mentálním postižením a má nejen výbornou pověst v celém našem regionu, ale i mnohaleté a bohaté zkušenosti a jejich přístup ke svým klientům a obyvatelům Zahrady je nejen na vysoké profesionální úrovni, ale hlavně neuvěřitelně lidský a člověčí. Paní Jana tam byla moc spokojená a cítila se tam šťastná.
Paní Beata vykonávala svoji praxi v “Domov pro seniory v Unhošti“. Práce se stařenkami a staříčky se jí moc líbila a měla z této práce dobrý pocit, protože si připadala potřebná a užitečná.
Celkově tedy můžeme říct, že klienti zatím svou účast v projektu hodnotí kladně a s výběrem rekvalifikací a úrovní jejich kvalit jsou plně spokojeni.
Z toho máme samozřejmě všichni zúčastnění upřímnou radost.
Pan Antonín (klient bez RK) má bohužel další, poměrně vážné zdravotní problémy. Za námi na schůzku sice přišel (spojil to s návštěvou lékaře, neboť stále marodí), ale protože ho čekají další vyšetření a možná i další hospitalizace, zvažuje (po poradě se svým ošetřujícím lékařem) ukončení účasti v projektu.
 
V současné době se společně se všemi 10 klienty naplno budeme věnovat aktivnímu hledání zaměstnání a přizpůsobování životopisů dle jednotlivých pracovních pozic.
No a až o sobě dáme znovu vědět, tak už bude APRÍL!!!!
 
Z Kladna Vás všechny zdraví KRÁLOVNY – Lenka a Zuzana

Foto - klientka na dotovaném místě - předávání medailí a s dětmi při vytváření masek

      

ÚNOR 2014

Ve 4. běhu projektu „Začínáme po 50“ máme 11 klientů.
Jak již víte z minulého měsíce, všichni úspěšně absolvovali povinné aktivity a 9 přihlášených klientů i IT dovednosti, což jsou základy práce na PC.
V měsíci únoru pro naše klienty (ale samozřejmě i z jiných okresů) začaly rekvalifikace.
Od nás z Kladna pouze jeden klient nechtěl RK, ale ne z důvodu, že by ho žádná neoslovila, nebo že by si myslel, že by ji nevyužil. Bylo to ze zdravotních důvodů, neboť má problémy se sluchem a v Praze se v hluku aut, tramvají atd. nedokáže bez doprovodu bezpečně pohybovat.
10 lidí tedy postupně během měsíce února na rekvalifikace chodit začalo.
2 ženy na RK „Obsluha osobního počítače“, 1 muž a 1 žena na RK „Pracovník grafického studia“. Všichni čtyři úspěšně absolvovali a získaly certifikát.
3 muži na RK „Obsluha motorových a el.vozíků“.
1 muž a 2 ženy na RK „Pracovník v sociálních službách“. Tato RK je díky praxi na klientem zvoleném pracovišti (podle bydliště, oblasti, ve které zařízení sociální služby poskytuje, atd.) delší a tudíž pokračuje ještě v měsíci březnu. Všichni tři jsou velmi spokojeni, výukové dny teorie na učebně s lektorkou hodnotili všichni na výbornou.
Podle vlastních slov byli spokojeni i ostatní klienti. Výborně hodnotili jak lektory samotné, tak i výukové metody a obsahovou stránku jednotlivých rekvalifikací.
Všichni  se zdokonalovali  ve svých znalostech a dovednostech  a my jsme jim posílaly pracovní inzerci. Klienti tak měli možnost okamžitě odpovídat a zasílat svoje životopisy a pokusit se rychle se začlenit zpět do pracovního procesu.
Všichni společně jsme odhodláni pro úspěšné začlenění do práce udělat maximum a vzájemně si pomáháme a držíme palce.
Lektroka vysvětluje Zdokonalujeme se v práci na PC
Tak za měsíc zase AHOJ!!!
Z Kladna zdraví Králová Lenka a Zuzana

LEDEN 2014
7. 1. 2014 v našem středisku na Kladně začal 4. běh projektu „Začínáme po 50“.
Do projektu nakonec vstoupilo 11 zájemců, neboť několik lidiček se zaměstnalo ihned po Novém roce ještě před „Vstupním informačním setkáním“.
Všech 11 klientů se 100% účastí úspěšně absolvovalo Úvodní modul, jehož cílem je seznámit účastníky s aktuálními trendy v oblastech psaní životopisu, motivačního dopisu, přípravy na pracovní pohovor, sebepoznání za pomoci jednoduchých testů, pracovního práva, finanční gramotnosti atd.
Poslední lednový den ukončilo 9 klientů sedmidenní kurz IT dovedností. Někteří viděli PC poprvé, přesto se pod profesionálním a citlivým vedení lektora stali úspěšnými uživateli na základní úrovni. Někteří si jen chtěli své znalosti zopakovat a rozšířit.
Tento měsíc ještě probíhal 3. běh projektu a na jeho počátku se zaměstnala klientka paní Jaroslava ve firmě na balení léků.
K 31. 1. 2014 byl 3. běh ukončen. Dále už bude zbylých 6 klientů opět v péči ÚP a již sami se musí pokusit zhodnotit znalosti a dovednosti, které získali během 6 měsíců, kdy byli v „naší péči“.
Popřáli jsme jim mnoho úspěchů a ujistili je, že se nám mohou kdykoli ozvat.
 
Z Kladna zdraví 2x Královny


PROSINEC, čas nejkrásnějších svátků v roce
Tak nám to společně nějak uteklo a už je tady konec roku. To je ale fofr.
Paní Naďa se nám opravdu od 1.12.2013 zaměstnala na dotované místo v MŠ jako asistentka učitelky. Je tam moc spokojená a stávající zaměstnanci s novou posilou také. To je nejlepší varianta, když je spokojenost na všech stranách.
Paní Lubka byla na pohovoru v Dobrovízi, ale podle svých slov si to sama pokazila. Tak moc o to místo stála, že svou nervozitou a stresem hledala v jednoduchém testu něco víc a nestihla pak časový limit. Ale nevzdává se, do tohoto provozu dělá nábor ještě další firma, tak zkusí štěstí znovu.
Pan Václav si našel krátkodobou brigádu, aby vyzkoušel, zda noha po úraze z RK vydrží zátěž. Bohužel, noha bolí a bude muset znovu navštívit chirurgii. Tak uvidíme s čím příjde po novém roce.
Paní Jaruška byla na pohovoru v ubytovně mládeže na pozici „Recepční“ a nyní čeká na uzavření výběrového řízení. Kontaktovala ještě další firmy v Kladně Dříni a zatím nemá odezvu.
Paní Petra se také zúčastnila výběrového řízení a to ve firmě „Amazon“ a nyní čeká na výsledek. Mezitím se snaží urychleně vyřešit zdravotní problém s dolní končetinou na neurologii. Držíme palce.
Pan Karel – sportovec kontaktoval firmu v Řeži a po novém roce mu sdělí výsledek jeho pohovoru. Rád by se totiž vrátil ke své profesi  – laborant v úpravně vody.
Pan Karel se zatím nezaměstnal.
 Jinak prakticky všem bylo řečeno, že jejich případné nástupy do zaměstnání se budou řešit až po novém roce. Ke konci roku mají holt všude svoje starosti a po novém roce chtějí začít v klidu a s čistým stolem.
Tak tedy všem držíme palce a přejeme veselé a poklidné vánoční svátky, pohodu a porozumění a do nového roku hodně zdraví a štěstí.
ŠŤASTNÉ A VESELÉ.
 
  
Klienti při individuálním pohovoru.

Listopad 2013
Ještě pár dní a to pravé předvánoční šílenství vypukne.
My i naši klienti 3. běhu projektu „Začínáme po 50“ se ale stále více zaměřujeme na úspěšné začlenění do pracovního procesu.
Minule jsme Vám říkali, že dva zaměstnané již máme - jako Strážné.
Paní Naďa, která si udělala RK Pracovník v sociálních službách a pro kterou se zajišťuje dotované místo v MŠ Libušín jako asistentka učitelky, začne pracovat od 1. 12. 2013 ihned poté, co se vyřídí všechny nutné formality.
V MŠ se již byla několikrát podívat a moc se jí tam líbí. I ona se líbila dětem. Paní ředitelka je velmi příjemná a moudrá žena a chce, aby děcka viděla, že se o ně může starat i člověk, který má vzhledem k věku již trochu smířlivější a klidnější pohled na život. Navíc paní Nadě na své náklady umožní další zvýšení kvalifikace a to v kurz Asistent pedagoga, a ona tak bude moci i v budoucnu pomáhat dětem např. s poruchami učení.
Klientka Jitka si našla zaměstnání v cateringové firmě GASTRO-HROCH s.r.o. zajišťující gastronomické služby pro Letiště Václava Havla Praha – Ruzyně. Práce se jí líbí a má radost, že byla úspěšná tak brzy. My máme radost s ní.
Pan Pepa se chtěl zdokonalit ve znalostech práce na PC, což se mu úspěšně zdařilo a je od 1. 11. 2013 OSVČ, což ostatně prohlašoval již od začátku projektu.
Petra a Jaruška se přes pracovní agenturu zúčastnily přijímacího pohovoru u firmy v Dobrovízi a teď čekají na jeho výsledek. To ale neznamená, že by dál nezkoušely „své štěstí“. Jaruška byla na dalším pohovoru v Kauflandu a Lidlu. Petru bohužel mezitím postihly zdravotní problémy se zády a necitlivostí pravé nohy a tak bude urgentně řešit svůj zdravotní stav.
Eva, to je ta z klientek, které nedokončily RK Účetnictví pro nemoc maminky, bohužel musela ukončit účast v projektu a odhlásit se z evidence ÚP z důvodu „Ošetřování člena rodiny“, což je vzhledem k věku maminky dlouhodobá záležitost.
Zbylí tři muži a dvě ženy zatím sice na žádný pohovor pozváni nebyli, ale nevzdávají to a až na jednoho si drží veselou mysl.
A když se nám blíží ty VÁNOCE: Ježíšku, prosím, místo hory dárků naděl nám všem zdraví, dostatek pracovních příležitostí a slušnosti mezi lidmi.
Děkujeme.

Klient se zaměstnal a ukončuje svou účast v projektu Klientka na individuálním pohovoru

 
Lenka Králová, individuální poradce projektu a Zuzana Králová, koordinátor projektu

Listí zlátne a máme tu konec října. To nám to ale utíká.
V tomto měsíci úspěšně ukončila jedna klientka z 3. běhu projektu „Začínáme po 50“ rekvalifikaci „Pracovník v sociálních službách“. Získala tak nejen Osvědčení o úspěšném absolvování, ale během odborné praxe také spoustu cenných zkušeností a mohla si tudíž ověřit teoretické znalosti. Byla velice spokojena, jak s teorii přednášející lektorkou, tak i na pracovišti v Kladně.
Praxi vykonávala v zařízení Zahrada – poskytovatel sociálních služeb, kde se starají o lidi s mentálním postižením. Toto zařízení zajišťuje širokou škálu péče od Denního stacionáře, přes Týdenní stacionář, Chráněná bydlení, Sociálně terapeutické dílny až po Domov pro osoby se zdravotním postižením. Nyní má rozjednané dotované pracovní místo v MŠ a velice se těší.
Další dvě klientky bohužel nedokončily rekvalifikaci Účetnictví. Jedna ze zdravotních důvodů a druhá z důvodu péče o nemocnou matku, jejíž stav se bohužel výrazně zhoršil. Obě vše doložily potvrzením od lékaře.
Jak už víte z minulého měsíce, dva klienti se nám hned zaměstnali a to oba jako strážní. Pan Václav dělá klasickou ostrahu objektu v Kladně a paní Eliška je spíše recepční na ubytovně v Praze. Všichni zbývající si aktivně hledají zaměstnání a my jsme jim samozřejmě nápomocni „jak nám síly stačí“. Někteří  svou aktivitou opravdu nešetří a tak se například vydali na Veletrh práce v Praze- Holešovicích.  Tak zlomte vaz.

  máme přestávku  
 
Zuzana Králová, koordinátor a Lenka Králová, individuální poradce


Tak a máme tu září a s ním i začátek nového školního roku.
3. běh PROJEKTU „ Začínáme po 50“ nám začal, jak všichni víme, již v srpnu a nyní během září klienti navštěvovali rekvalifikace podle svého výběru.
Jedna klientka navštěvuje RK / rekvalifikaci / – Pracovník v sociálních službách a momentálně je na praxi v zařízení „ Zahrada Kladno „ což je poskytovatel sociálních služeb pro mentálně postižené. V rámci kontrol jsme ji byli navštívit a podívat se, jak se zapojila a jak se jí pracuje. Klientka je velice spokojená, moc se jí tam líbí a jsou s ní kmenoví zaměstnanci i klienti spokojeni. Líbilo se tam i mně. Prostředí je velice hezké a příjemné a tamní obyvatelé jsou srdíčkoví lidé, jsou přátelští a rádi každému dělají radost, třeba obrázkem nebo tím, že je pečovatel pochválí nebo jen pohladí třeba za dobře zalité květiny, utřený prach na pokoji anebo hezky ustlanou postel. Mezi nimi najednou zjistíte, že život není jen samý stres a honění sama sebe, ale také lidské slovo, úcta a porozumění. Naše klientka tam má velký prostor setkat se s různými typy péče o takto postižené spoluobčany. Zahrada totiž provozuje: denní stacionář, týdenní stacionář, chráněné bydlení (někteří klienti žijí v naprosto normálních bytech v bytových domech ve městě a i chodí pod odborným vedením do zaměstnání), sociálně terapeutické dílny a domov pro osoby se zdravotním postižením. Vyzkouší si tak práci terénního pracovníka, aktivizačního pracovníka a pečovatelky.
Dále jsme měli pět klientů na RK – Obsluha PC, dvě klientky na RK – Účetnictví, jednoho klienta na RK – Strážný (tam byli původně přihlášeni celkem čtyři klienti, avšak dva se zaměstnali ještě před začátkem rekvalifikací).Podle jejich slov byli všichni s úrovní RK spokojeni a určitě to byl dobrý krok v jejich sebevzdělávání.
Poslední z klientů byl na RK – Obsluha VZV, ten bohužel v termínu nedokončil z důvodu úrazu na RK z cizího zavinění. Má nohu v sádře a nyní se řeší jakým způsobem a kdy si rekvalifikaci dokončí. Samozřejmě, že naše firma zajišťující tento projekt, se o něho postará a dokončení mu umožní i mimo stanovený termín.
 
Z klientů 2. běhu se v září zaměstnala klientka jako Pracovnice v sociálních službách v domově Centryn Unhošť. I když účast v projektu jim již skončila, velice ráda se s námi o svou radost podělila, přestože již k nám nemá žádné závazky.  Další klientka má příslib zaměstnání po vyřízení potřebných dokladů (jako třeba cestovní pas), jeden klient pracuje jako brigádník a další dva mají také příslib zaměstnání.

  skupinové foto 3.běhu v Kladně
 
Tak všichni hlavu vzhůru a s chutí do další práce.
 
Zuzana Králová, koordinátor projektu a Lenka Králová, individuální poradce projektu
 

Srpen 2013
 
Všem přejeme krásný konec léta.
Máme tady konec prázdnin, konec srpna a konec dovolených.
Na konci srpna nám také končí 2. běh projektu „Začínáme po 50“. To byla skupina šesti žen a šesti mužů. Bohužel jednotliví členové skupiny na sobě a hlavně při hledání zaměstnání nepracovali dost aktivně. Podle nás většina hledala spíše výmluvy, proč na tu kterou nabídku neodpovědět. Každý je strůjcem svého štěstí.
Máme zde paní, které nesedí s rukama v klíně a již od poloviny srpna pracuje v pekárně. Druhá jen čeká na vyřízení formalit na pasovém oddělení magistrátu. Pak se „rozletí“ po Evropě a zúročí svou perfektní znalost anglického jazyka. Moc se těší a sama říká, že to je práce přesně pro ni.
V srpnu u nás na Kladně začal 3. běh tohoto projektu. Nastoupilo nám do něj 13 lidí, z toho je 8 žen a 5 mužů. Všichni úspěšně absolvovali povinné aktivity tohoto projektu (Vstupní informační modul, Osobnostní rozvoj, Finanční gramotnost), dále se 10 z nich přihlásilo na IT dovednosti, což jsou základy počítačových dovedností.  Pro toho, kdo se s PC již „zná“,je to dobré procvičení a osvěžení znalostí.
Jedna klientka bohužel na tuto aktivitu nenastoupila, protože onemocněla. Velice jí to mrzí, a tak si od nás vypůjčila učebnici a bude doma samostudovat.
 
Od září tomuto běhu začnou rekvalifikace a všichni už se těší. Příště Vám povíme, jakou rekvalifikaci kdo navštěvuje a jak si vede.
Tak nashledanou v září.     
A ještě pár fotek:
   

Výuka Dovedností IT s panem lektorm Petrem UchytilemČervenec 2013
I v měsíci červenci naši klienti kontaktují a navštěvují zaměstnavatele. Jedné klientce, která umí perfektně anglicky, se podařilo získat příslib místa ‚kurýra‘. Bude létat po celém světě a doručovat součástky a dokumentaci k letadlům. Další klientka čeká na 2. kolo výběrového řízení.
Ženská část kolektivu si udržuje dobrou náladu a víru, opakovaně navštěvují a kontaktují zaměstnavatele.  Individuální poradce a koordinátor dodávají klientům tipy pracovních míst.
Na fotkách jsou vidět naši klienti při individuální poradenské schůzce.
 
 
Zuzana Králová, koordinátor projektu a Lenka Králová, individuální poradce projektu

Červen 2013
Toto letí. Prázdniny jsou na krku. Jen mě mrzí, že v této skupině 2. běhu projektu „Začínáme po 50“, pro Vás nemám moc nových zpráv ohledně zaměstnanosti klientů.
Všichni klienti se snaží kontaktovat potencionální zaměstnavatele jak podle kontaktů, které jim zasíláme (a to e-mailem nebo telefonicky minimálně 2x v týdnu), tak i sami aktivně například z místních inzertních novin.
Neustále společně pracujeme na zlepšení „nových“ pracovních návyků a změny pohledu na svět, ale i na sebe sama. Nelze čekat v koutě, až mě někdo osloví.
Také jsme s kolegyní osobně navštívily všechny obecní úřady v okrese a přilehlém okolí s nabídkou dotovaných míst jak pro OÚ, tak i pro drobné podnikatele v  obci. Na nabídku reagoval OÚ Zlonice, měli zájem o odbornou profesi, která u nás momentálně není k dispozici. Jedna klientka momentálně čeká na výsledek výběrového řízení v Domově pro seniory v Unhošti.
Na posledním individuálním pohovoru, ale již všichni měli silné odhodlání a víru, že si práci najdou.

    
Je to naše společné přání. 
Tak zase za měsíc. wink
 
Květen 2013
Dobrý den, měsíc se přehoupl jako voda a už tu máme květen.
16. 5. složila závěrečnou zkoušku rekvalifikačního kurzu Pracovník v sociálních službách naše klientka. Ihned se pustila do hledání zaměstnání podle své nové kvalifikace. V Domově pro seniory v Kladně vyplnila přijímací dotazník a přiložila svůj životopis, který jsme se společně na našich aktivitách učily řádně sestavit. Teď se připravuje na přijímací pohovor.
Paní „ Floristka „ má od měsíce června přislíbeno zaměstnání ve velice známém kladenském zahradnictví.
Ostatní klienti zatím stále hledají zaměstnání. Vždyť co je jeden měsíc v životě lidském? Hlavní je, že máme všichni společně veselou mysl a neztrácíme chuť a aktivitu do další práce.
Při našich individuálních schůzkách probíráme další možnosti a postupy při oslovování zaměstnavatelů a tak víme, že klienti neklesají na duchu a stále jsou aktivní. A to je dobře, protože jsme vlastně teprve na začátku.
DRŽME SI PALCE.
Na fotkách můžete vidět, že i dámy mají přestávku na kafíčko, naši klientku na rekvalifikaci Pracovník v sociálních službách a Označení učebny rekvalifikace.
                                  Zuzana Králová, koordinátor projektu a Lenka Králová, ind. poradce projektu

Duben 2013

Tak, už je tu měsíc duben, a v tomto měsíci začaly rekvalifikace pro klienty  z 2.běhu  „Začínáme po 50“.
Jak už jsme si řekli v minulém příspěvku, na Kladně máme 6 žen a 6 mužů a ti všichni si zvolili rekvalifikace podle svých zájmů a potřeb.
Tak nejdřív chlapi: 3 muži si zvolili RK Obsluha VZV, 2 muži si zvolili RK Strážný a 1 muž RK Obsluha PC.
Dámy:  4 ženy zvolily RK Obsluha PC a po jedné ženě RK Pracovnice v sociálních službách a RK Floristka.
 
Nejkratší byla rekvalifikace Strážný, která trvala i s jedním dnem přípravy na závěrečnou zkoušku
5 dní. Oba klienti byli spokojeni a úspěšně zkoušku složili. Teď už oba hledají vhodné zaměstnání a oba mají přesnou představu, kde by chtěli pracovat.
 
Další ukončená rekvalifikace byla Obsluha VZV. Ta trvala dva týdny. Klienti , samozřejmě držitelé řidičského oprávnění minimálně sk. B, za tu dobu probrali nejen teorii, ale prodělali i praktický výcvik jak na motorovém vysokozdvižném vozíku, tak i na elektrovozíku. Samozřejmě i tito tři se ihned pustili do hledání vhodného zaměstnání a my samozřejmě s nimi.
 
Na 3 týdny byla RK Floristka a naše klientka byla úplně nadšená. Mimo teorie (např. jak uchovávat řezané květiny, nebo květiny v květnících, ale i latinských názvů květin), se učili i vazbu svatební či pohřební kytice, vazbu ze sušených květů, aranžování kytic na slavnostní tabule atd. Podle jejích slov, kdyby byla mladá, vybrala by si to jako učební obor, neboť je to krásná, zajímavá a voňavá práce.
 
Obsluha PC skončila až poslední dubnový den a všichni jsou plni dojmů a euforie. Pan lektor byl prý úžasný, ale pro někoho to bylo snazší než pro ostatní. Tam se teprve ukáže, kdo si doma probranou látku zopakuje a kdo je, jak se říká, lenivější. Ale spokojeni byli všichni.
 
Poslední RK Pracovník v sociálních službách je nejdelší a přesahuje až do poloviny dalšího měsíce. V této rekvalifikaci je nejen teoretická příprava, ale především praxe v sociálních zařízeních buď dle vlastního výběru nebo ve smluvních zařízeních. Jelikož jsme s klienty pravidelně v kontaktu na e-mailu nebo telefonicky, máme přehled, co klienti potřebují, co je trápí nebo těší. A tak víme, že i tato klientka je spokojená, výuka je pro ni přínosem a podle jejích slov zvolila správný obor.
 
Samozřejmě máme všichni radost, když jsou klienti spokojeni a jejich volba je naplňuje. Proto také výběrům vhodných rekvalifikací věnujeme pečlivou přípravu a pozornost.
Příští měsíc se na Vás budeme opět těšit a věřím, že budeme mít zase jen dobré zprávy.
 
Na fotkách je vidět klienty při aktivitě Počítačové dovednosti, také „našeho“ pana lektora počítačů a „naše chlapi“ o přestávce.

   

 Pózující pan lektor


Březen s projektem „Začínáme po 50“ na okrese Kladno.
Až po jarních prázdninách, tj. od 11. 3. 2013, se nám v prostorách okresního střediska rozběhl 2. běh projektu. Do projektu nám nastoupilo 12 klientů, 6 mužů a 6 žen. Máme zde zastoupené různé profese např. horníky, skladníky, strážné, huťaře, fakturantku, dělnice, redaktorku z Rádia Svobodná Evropa.
11. 3. 2013 jsme se sešli na Informační schůzce, vzájemně jsme se představili, řekli jsme si, co nás společně čeká, jakou pomoc a podporu mohou klienti od projektu čekat. Zaměřili jsme se na výběr rekvalifikace. Shrnuli jsme si, jaké jsou nejosvědčenější možnosti hledání práce v našem regionu.
Druhý den jsme pokračovali aktivitou Osobnostní rozvoj, tato trvala celkem 4 dny.
 
Smyslem této aktivity je naučit se psát si životopis a motivační dopis, zamyslet se nad sebou, nad tím co očekávám od práce a dojít k tomu pro jakou práci se hodím / zvláště jsem-li nucen změnit obor /. Dále si klienti vyzkoušeli formou hry přijímací pohovor.  Zprvu se klienti dost ostýchali, pak se osmělili a užilo se při tom dost legrace. Poslední den jsme měli na programu pracovní právo. U této aktivity se rozvinula bouřlivá diskuse neboť jeden z klientů je cizinec dlouhodobě žijící u nás.  Někdy má problém pochopit význam některých slov a navíc na něj hovoříme my Češi přeci jen rychle.  Z prezentace náš klient pochopil, že ho zaměstnavatel šidil na odvodech.
13.3.2013 mezi nás přišla pí. Toupalová, lektorka Finanční gramotnosti. Toto téma více zajímalo ženy, muži tvrdili, že kasu doma drží manželky. Smyslem aktivity je prevence předluženosti, informace o osobním bankrotu, základní představení finančních produktů a ze všeho nakonec vyplývá, že zodpovědnost za naše finanční zdraví je jenom na nás.
21. 3. 2013 se rozběhla v naší učebně nepovinná aktivita Základy počítačových dovedností. Tuto aktivitu navštěvuje 8 klientů, 5 žen a 3 muži. Lektor p. Uchytil se všem naprosto trpělivě a profesionálně věnuje, byť někteří z našich klientů jsou úplní začátečníci. Smyslem této aktivity je naučit se úplné základy práce s PC, např. založit si složku, vkládat jednotlivé dokumenty, přenášet je do jednotlivých zástupců, kopírovat, odstraňovat text, tedy zčásti se naučit požívat Word a také trošku Excel. Každý z klientů si založil svou emailovou adresu a po 6 dnech již umí napsat životopis na PC a odeslat ho mailem.
Koncem března se klienti už dozvěděli přesný termín a adresu nástupu na své rekvalifikace. Takže co jim popřát? No ať rekvalifikace splní svůj účel.
 
                                   zapsaly, tak jak vše pozorovalysmiley
                                                          Zuzana a Lenka Královi, koordinátor a individuální poradce projektu

Únor s projektem na okrese Kladno.
 
1.běh
V měsíci únoru jsme se s klienty věnovali hledání práce. Koordinátor hledal pro klienty vhodné inzeráty a mailem je zasílal klientům. Pro některé, kteří nemají email, používal telefon a sms zprávy. Hlavní podíl práce se přesunul na klienty. Co se u nás zpočátku naučili, teď úročí. Odpovídají na inzeráty, zasílají připravené životopisy a motivační dopisy a chodí na přijímací pohovory.
Podařilo se sehnat spojení na pracovní agentury, které pracují pro významného kladenského zaměstnavatele LEGO a nakontaktovat na ně některé klienty. Teď už je to na nich. Přejeme jim štěstí a úspěch.
Máme další zaměstnanou klientku, nastupuje tento týden do práce. Také jí přejeme, ať je v práci spokojená.
2.běh
13. 2. 2013 proběhla na kladenském úřadu práce informační schůzka pro klienty 2. běhu. Do projektu si přálo vstoupit 15 uchazečů z úřadu práce. Mohli jsme však přijmout jen 12 uchazečů. Klientům, kteří se nám do 2. běhu nevešli, dáme přednost v dalším běhu.
Aktivity druhého běhu se nám rozběhnou v kladenské učebně 11. 3. 2013 v 8,30 hod.
 
 
 
                                                                    zapsala Lenka Králová, okresní koordinátor projektu
Únor s projektem na okrese Kladno.
 
1.běh
V měsíci únoru jsme se s klienty věnovali hledání práce. Koordinátor hledal pro klienty vhodné inzeráty a mailem je zasílal klientům. Pro některé, kteří nemají email, používal telefon a sms zprávy. Hlavní podíl práce se přesunul na klienty. Co se u nás zpočátku naučili, teď úročí. Odpovídají na inzeráty, zasílají připravené životopisy a motivační dopisy a chodí na přijímací pohovory.
Podařilo se sehnat spojení na pracovní agentury, které pracují pro významného kladenského zaměstnavatele LEGO a nakontaktovat na ně některé klienty. Teď už je to na nich. Přejeme jim štěstí a úspěch.
Máme další zaměstnanou klientku, nastupuje tento týden do práce. Také jí přejeme, ať je v práci spokojená.

2.běh
13. 2. 2013 proběhla na kladenském úřadu práce informační schůzka pro klienty 2. běhu. Do projektu si přálo vstoupit 15 uchazečů z úřadu práce. Mohli jsme však přijmout jen 12 uchazečů. Klientům, kteří se nám do 2. běhu nevešli, dáme přednost v dalším běhu.
Aktivity druhého běhu se nám rozběhnou v kladenské učebně 11. 3. 2013 v 8,30 hod.
  
                                                                    zapsala Lenka Králová, okresní koordinátor projektu
 


Leden  v projektu ‚Začínáme po 50‘
Začal nový rok a s novým rokem se nám zaměstnala další klientka. Ostatním klientům jsou několikrát v týdnu zasílány pracovní inzeráty. A společně se vidíme  1x měsíčně na individuálním pohovoru v kladenské kanceláři a společně vyhodnocujeme úspěšnost.
V rámci individuálního poradenství byl rozeslán životopis klienta na jím vybrané zaměstnavatele. Čekáme na odpověď. V tomto měsíci se také uskutečnilo jednání se zaměstnavatelem o tzv. dotovaném místě pro naši klientku. K dohodě nakonec nedošlo, byla však navázána spolupráce se zaměstnavatelem a dostali jsme příslib, že další klienti mohou v této organizaci vykonávat praxi v rámci rekvalifikace.
      
Začínají nás také kontaktovat další klienti, kteří se o projektu dozvěděli. Proto pokud patříte k nim a chcete se o projektu dozvědět více, můžete mi kdykoli zavolat nebo poslat dotaz mailem. Ráda Vám odpovím. Druhý běh projektu se blíží, začíná od 1. 3. 2013 a informační schůzka k tomuto běhu proběhne na kladenském úřadu práce 13. 2. 2013.
 
                                            všechno zapsala Lenka Králová, koordinátor a individuální poradce projektu
                                                               kontakty: tel. 739 451 884, e-mail: l.kralova@mavo.eu

MĚSÍC PROSINEC 2012
V měsíci prosinci doběhla rekvalifikace Obsluha motorových a elektrických vozíků.
Náš klient ji popsal takto:
"Rekvalifikace proběhla v objektu firmy Transtechnik CS. K dispozici nám byla učebna, kde jsme se dozvídali teorii. Praktická část výuky probíhala na dvoře firmy. K dispozici jsme měli 3 vozíky, jeden na plyn a 2 na naftu. Nejdřív jsme se učili vozíky ovládat a jezdili jsme slalom mezi kužely. Potom jsme už zvedali zatíženou paletu, kterou jsme umísťovali do patrových regálů. Kurz trval 13 dnů a byl zakončen závěrečnou zkouškou. Všichni jsme uspěli." MILOŠ
   

Proběhla také rekvalifikace Obsluha PC, kterou absolvovala jedna klientka.
Postřehy účastnice rekvalifikace:
"Rekvalifikační kurz Obsluha PC se probíhal ve firmě MAVO, Plzeňská 183/182, Praha 5. Kurz vedli dva lektoři, otec a syn. Rozsah kurzu byl 80 hodin. Probrali jsme podrobněji Word, Excel, Power Point a Internet. Velmi mě zajímal Power Point, nikdy jsem v něm ještě nepracovala. Obtížné byly excelové vzorce v tabulkách. Poslední den byl zakončen závěrečnou zkouškou, všichni jsme ji udělali." VLAĎKA
 

Dvanáctého prosince proběhla schůzka klientů, kteří ještě zůstávají v projektu. Proběhla ve vánočním duchu. Klienti si navzájem vyměnili zkušenosti z výběrových řízení, hodně se mluvilo o rekvalifikaci Pracovník v sociálních službách a hlavně o praxi.  Klientky měly z různých pracovišť hodně dojmů a shodly se, že praxe je u této rekvalifikace velmi potřebná. Nastávající zaměstnanec si vyzkouší, zda práci zvládne nejen fyzicky, ale i psychicky. Potom proběhly ve vedlejší kanceláři i individuelní schůzky klientů. Všichni klienti mají na různých pracovištích své životopisy a čekají na odpověď. Zároveň dále kontaktují potencionální zaměstnavatele.
Od začátku listopadu je zaměstnána další klientka a to jako sanitárka v nemocnici. Gratulujemeyes
 
                                             všechno zapsala Lenka Králová, koordinátor a individuÁlní poradce projektu


Měsíc listopad v projektu ‚ Začínáme po 50‘
V měsíci listopadu proběhly rekvalifikace Pracovník v sociálních službách a Obsluha motovozíků a elektrovozíků. Do sociálních služeb nastoupilo pět klientek. Rekvalifikace probíhala v Praze, v rámci které měly zařazenu také krátkou praxi v sociálních zařízeních.  Na druhou rekvalifikaci nastoupil jeden muž. I tato rekvalifikace probíhá v Praze.
K začátku tohoto měsíce máme prvního zaměstnaného klienta. Je zaměstnán na hlavní pracovní poměr jako údržbář. Uprostřed měsíce jsme si udělali individuální poradenské schůzky. Všichni jsme se postupně sešli a povídali jsme si o tom, kdo jakého zaměstnavatele kontaktoval, s jakým výsledkem a jak se to bude dělat dále. Někteří klienti si potřebovali zopakovat, jak otevřít email, jak si zkopírovat webovou adresu. Také jsme spolu s jednou klientkou odeslaly životopis zaměstnavateli.
 
Příspěvek od klientky Blanky:
"Dnešním dnem jsme zdárně ukončili kurz počítačových dovedností. Mnohé z nás se této aktivity obávaly. Ale díky našemu učiteli Petru Uchytilovi, který je trpělivý a vstřícný jsme vše zvládli. Za 7 dní nás naučil psát dopisy ve Wordu, program Excel a Internet také obstojně ovládáme. Moc nás to bavilo a hlavně máme zase nové zkušenosti potřebné pro zaměstnání. Jsme dobrá parta a znovu jsme nabyli pocitu, že jsme stále pro společnost potřební. S pozdravem Vaše děvčata a chlapci smiley"

 
                                      sepsala a sestavila Lenka Králová, koordinátor a individuální poradce projektu

ŘÍJEN 2012
Jak jsme začali – začátek projektu „ Začínáme po 50“ na okrese Kladno.
 
Výběry klientů proběhly v zasedačce kladenského úřadu práce ve dvou termínech, 19. a 26. 9. 2012. Úřadem práce bylo pozváno celkem 38 klientů, 12 klientů bylo zařazeno do 1. běhu projektu, 4 klienti jsou předběžně přihlášeni do 2. běhu projektu. První běh projektu navštěvuje 10 žen a 2 muži.
Aktivity projektu byly zahájeny 1. 10. 2012 v učebně kladenské kanceláře, ve Wolkerově ulici, Vstupním informativním setkáním. Sešlo se nás tam všech 12. Hlavní náplní dne bylo se poznat, popovídat si o svých dosavadních zkušenostech s hledáním práce, vyslechnout si co funguje kolegovi a podrobně probrat jednotlivé aktivity projektu. Tento den jsme zakončili školením BOZP.
2.,3.,8. a 9.10 jsme navázali aktivitou Osobnostní rozvoj, kterou lektorovala Lenka Králová. Řekli jsme si pravidla pro psaní strukturovaného životopisu a motivačního dopisu, také jsme si v ruce připravili tzv.‚šmíráky‘. Probrali způsoby hledání práce, řekli si další možnosti a servery. Pak jsme se zaměřili na přijímací pohovor, řekli jsme si a zahráli, jak to nemá vypadat a jak ano. Zamysleli jsme se nad tím, jak při pohovoru působíme na zaměstnavatele, jak a co na nás vnímá. Také jsme nacvičovali sebeprezentaci. Byla u toho legrace a tak jsme se i pobavili. Hned na začátku je třeba říci, že se tu sešla dobrá parta a už si všichni tykáme. Taky asi nevyhnutelně přibereme, protože každý den někdo něco dobrého upeče nebo ukuchtí. Ještě, že tu máme chlapy, ty se nám starají o zdravou výživu a nosí nám jablíčka. Ale zpátky k práci. Udělali jsme si také 2 testy, abychom si ujasnili, kde je náš pracovní potenciál a naše silné stránky. Poslední den jsme se věnovali Zákoníku práce a legislativě související s podnikáním.
    

4.10 došlo ke střídání lektorů, nastoupila pí. Toupalová, která nás provedla Finanční gramotností. Dozvěděli jsme se například, kde si půjčovat a kde ne a proč. Dotkli jsme se exekucí a insolvenční problematiky.
V těchto dnech probíhala ještě jedna aktivita, a to Individuální poradenské schůzky. V zadní kanceláři jsme se scházeli s koordinátorkou projektu a individuálním poradcem v jedné osobě, Lenkou Královou. Povídali jsme si o tom, kde jsme pracovali, kde bychom mohli pracovat, jak budeme při hledání práce spolupracovat, zda můžeme využít tzv. dotovaných míst, no prostě, co pro to uděláme, abychom zase pracovali.
Potom jsme všichni nastoupili na aktivitu Dovednosti IT neboli počítačové dovednosti. Probíhala od 10. do 18.10. Pan lektor Petr Uchytil byl vstřícný a každý si rozšířil oblast znalostí. Prošli jsme základy Excelu, Wordu, Outlooku. Na internetu jsme se naučili, jak a kde se dostat na pracovní inzeráty, najít si spojení do práce na Idosu, používat mapy pro orientaci v neznámém městě, najít si informace o zaměstnavateli a také přetáhnout si soubor na flashku. Lektor každému, kdo potřeboval, založil mailovou adresu a naučil nás odesílat emaily. Konečnou maturitou bylo pro nás napsat tzv. čistou verzi životopisu a motivačního dopisu a odeslat je mailem koordinátorce projektu. Povedlo se. Ani se nám nechtělo končit a tak jsme domluvili, že se ještě sejdeme.
A co bude dál?
Někteří, kteří si vybrali rekvalifikaci, už ví termín nástupu. Další čekají na oznámení termínu. A všichni si hledáme práci. Několik kolegů už bylo na přijímacích pohovorech a teď čekáme, jak to dopadlo. Věříme si. Udělali jsme pro to všechno, co šlo, tak proč by to nemělo vyjít yes
 
Tak ahoj příští měsíc.
 
Za kolektiv klientů 1. běhu napsala, jak to pozorovala          Lenka Králová, koordinátor a individuální poradce projektu
 
 A nakonec to nejlepší, báseň od kolegyně Blanky, autorská práva máme přirozeně pouze my.
 
Báseň pro Lenku.

Firma MAVO, to je spolek,
odrostlejších, hodných holek.
V čele máme naší Lenku, „
na pohovor, čekám venku“,
svoji práci ovládá,
každému hned pomáhá.
 
Zdenka zná, jak vlaky jezdí,
Terka ráda prodává,
Sťáňa zase řídí auto,
Miloš jí v tom pomáhá.
Píchla kolo, to je práce,
na Miloše volala.
Zuzka zvolá:“ konec směny děvčata“,
Vláďa běží se stolečkem,
dá nám na něj rajčata.
Libuš úklid miluje,
nespí, nejí, šňůruje.
Danou čistí lavice,
pro dětičky z první „C“.
 
Vlaďka na něj dohlíží,
korunky pak obstará,
aby se jim uklízelo od zimy až do jara.
 
Nakonec to oslavíme,
dobrým vínkem od Jarči,
protože jsme vzorným spolkem
od MAVA a od Lenči.

 pokračování příště angel
/zacinamepo50/presmeruj/slider?i=18