MAVO s.r.o.
Vymazání cookies a přesměrování...

Využíváme soubory cookie ke zlepšení našich služeb a k sestavování anonymních analýz. Používáním tohoto webu s tímto vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Procvičování paměti u seniorů

Procvičování paměti u seniorů

Cílové kompetence a obsah kurzu:
Cílem kurzu je seznámení s problematikou a možnostmi tréninku paměti a ostatních kognitivních funkcí, motivace k aktivnímu životnímu stylu v každém věku, který výraznou mírou přispívá k co nejdelší soběstatečnosti, posílení sebevědomí a důstojnosti seniorů a ostatních uživatelů sociálních služeb.

Obsah kurzu:
Fungování mozku a jeho specifika ve stáří a při různých onemocněních

Kognitivní funkce
- Paměť a její druhy, změny kognitivních funkcí ve stáří
- Trénink kognitivních funkcí: Mnemotechnické postupy: číselná řada, kategorizace, příběh. Faktická východiska, vize a cíle tréninku, metody a obecné zásady vedení tréninku. Praktické ukázky. Mnemotechnické postupy: strategie prvního písmene, metoda loci, akrostika, zapamatování jmen a tváří, kalendář. Faktická východiska, vize a cíle tréninku, metody a obecné zásady vedení tréninku. Praktické ukázky.

Proces zapomínání a specifika kognitivních poruch při různých onemocněních
- Přirozené zapomínání jako projev stárnutí organizmu. Kognitivní poruchy u osob s depresí, mentálně postižených a dalších onemocnění.

Lektor kurzu:
Radek Hušek nebo Lenka Kuchařová, DiS.

 Kontakt a přihlášky: MAVO s.r.o. : www.mavo.eu e-mail: mavo@mavo.eu Alice Uhlíková – 739 057 903 a.uhlikova@mavo.eu Lucie Watierová – 734 603 035 l.watierova@mavo.eu

Cena kurzu: 1 200,- Kč
V ceně je zahrnuto občerstvení a nápoje (káva, čaj)

/MAVO/presmeruj/slider?i=30