Preterapie v praxi
Vymazání cookies a přesměrování...

Využíváme soubory cookie ke zlepšení našich služeb a k sestavování anonymních analýz. Používáním tohoto webu s tímto vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Preterapie v praxi

PRETERAPIE V PRAXI

Kurz akreditovaný MPSV v rozsahu 8 hodin.
Místo konání: PRAHA
Přijímáme také objednávky na školení ve Vaší organizaci, vyžádejte si nezávaznou kalkulaci!  
CENÍK

Cílové kompetence kurzu:
Cílem našeho kurzu je seznámit frekventanty s efektivní komunikační metodou, tzv. preterapií jako metodou, která pomáhá při komunikaci s klienty, jejichž schopnost navázat nebo udržet psychický kontakt je narušena.
Tuto komunikační metodu lze použít u lidí, kteří jsou často označováni jako "klienti nevhodní pro psychoterapii". Jsou to především lidé s těžkým psychotickým onemocněním, s autismem, s těžkou mentální retardací nebo demencí a dále skupina seniorů.
Preterapie a další komunikační metody a postupy jsou vhodné nejen jako psychoterapeutické metody, ale mohou je využívat i další pracovníci pomáhajících profesí. Umožňují například zlepšit komunikaci klientů v ústavech sociální péče nebo dlouhodobě hospitalizovaných psychiatrických pacientů.
Cílem kurzu je seznámit frekventanty s metodami komunikace, které aplikovány v praxi pomohou zkvalitnit život klientů sociálních služeb.

Obsah kurzu:
Základní pohled na metodu preterapie. Metoda preterapie jako efektivní komunikační metoda. Základní bariéry v komunikaci s obtížně komunikujícími klienty, jejich příčiny u klientů sociálních služeb s mentálním postižením, seniorů a tělesně postižených a jejich  odbourávání pomocí komunikačních technik.
V druhé část kurzu se věnujeme základním metodám preterapeutické komunikace, jako je verbální a neverbální komunikace,  metoda validace a  metoda stimulace. Metoda zrcadlení, alternativní metody komunikace, facilitovaná komunikace a jejich možnosti  použití v práci s klientem sociálních služeb.
Závěr kurzu je věnován praktickému nácviku základních preterapeutických postupů.

1) reminiscence
2) bazální stimulace somatické, vestibulární, optické, taktilní  auditivní
4) rezoluční terapie
5) validace
Na praktických modelových situacích se frekventanti seznámí s řešením a postupy komunikačních metod, vedoucích ke zkvalitnění života klientů.

Lektorský tým:
Lenka Kuchařová, DiS.
Mgr. Helena Pressfreund (Čálková)

Místo  konání: MAVO s.r.o., Praha 1, Křemencova 10  

Termíny konání najdete ZDE

Čas: 9 – 16 hod. (8 vyučovacích hod + přestávka)

Cena kurzu: 1 200,- Kč
V ceně kurzu je zahrnuto občerstvení a nápoje (káva, čaj)
Účastníci získají certifikát o úspěšném  absolvování kurzu s akreditací MPSV

Číslo akreditace: 2013/0715-PC/SP/VP

Kontakt:
Alice Uhlíková - tel. 739 057 903, mail: a.uhlikova@mavo.eu
Ludmila Šípová - tel. 608 963 789, mail: l.sipova@mavo.euPŘIHLÁŠKA
 
 

/MAVO/presmeruj/slider?i=30