Vymazání cookies a přesměrování...

Využíváme soubory cookie ke zlepšení našich služeb a k sestavování anonymních analýz. Používáním tohoto webu s tímto vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Psychohygiena při práci v soc službách

PSYCHOHYGIENA PŘI PRÁCI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Kurz akreditovaný MPSV v rozsahu 8 hodin.
Místo konání: PRAHA
Přijímáme také objednávky na školení ve Vaší organizaci, vyžádejte si nezávaznou kalkulaci!  
CENÍK

Cílové kompetence kurzu:
Účastníci se seznámí pojmem, úlohou a důležitostí psychohygieny, s projevy a nejčastějšími stresovými situacemi v pomáhajících profesích, prostřednictvím sebereflexe si ujasní, jaký význam má psychohygiena  a prevence syndromu vyhoření v jejich vlastní práci, vyzkouší si řadu psychohygienických technik, dozví se o možnostech jejich využití v prevenci syndromu vyhoření a o indikacích pro práci s klienty.
 Prostřednictvím praktických cvičení si z nabídky vyberou a osvojí ty techniky, které budou vyhovovat jejich osobnímu stylu a které budou moci využít ve vlastním profesním i osobním životě.

Profil účastníka kurzu:
Tento kurz bychom rádi nabídli posluchačům, kteří se chtějí naučit lépe zvládat stres, emoce a negativní vlivy, které na nás z okolí působí, kteří chtějí poznat včas příznaky syndromu vahoření a předejít mu, kteří mají zájem osvojit si techniky odpočinku jako prevence psychickému i fyzickému vyčerpání.

Obsah kurzu:
Obsahem kurzu je pohled na základní funkci psychohygieny v souvislosti s prací sociálního pracovníka a ostatních pomáhajících profesí. Seznamuje frekventanty se základními stresovými situacemi v profesi sociálního pracovníka, vymezením stresu, projevy stresu a s dlouhodobou protistresovou strategií. Jedna z kapitol je věnována pravidlům duševní hygieny a syndromu vyhoření.
V druhé polovině kurzu jsou absolventi seznámeni s využitím relaxačních technik pro ošetření vlastní psychické kondice a podrobně si prakticky vyzkouší základní techniky psychohygieny, zahrnující například:
dechová cvičení, svalovou relaxaci, autogenní trénink, meditaci, relaxaci inspirovanou jógou, jógu, arteterapii, aromaterapii a další.
 
Lektorský tým:
Mgr. Kristýna Bredlerová, DiS.
Mgr. Helena Pressfreund (Čálková)
Mgr. Kateřina Soukupová

Místo konání:  MAVO s.r.o., Praha 1, Křemencova 10 

Termíny konání najdete ZDE 

Čas: 9 – 16 hod. (8 vyučovacích hod + přestávka)

Cena kurzu: 1 200,- Kč
V ceně kurzu je zahrnuto občerstvení a nápoje (káva, čaj)
Účastníci získají certifikát o úspěšném  absolvování kurzu s akreditací MPSV

Číslo akreditace: 2013/0712-PC/SP/VP/PP

Kontakt:
Alice Uhlíková - tel. 739 057 903, mail: a.uhlikova@mavo.eu
Ludmila Šípová - tel. 608 963 789, mail: l.sipova@mavo.eu 

/MAVO/presmeruj/slider?i=29